Дитина перебуває в евакуації в іншій країні. Де вчитися?

Навчатись можна в українській школі дистанційно або піти до школи в країні, де перебуває ваша дитина (часто це необхідність і на цьому наполягають соцслужби). До прикладу, школи та дитсадки Польщі готові прийняти приблизно 400 тисяч українських дітей. Також можна поєднувати навчання і там, і тут. Як краще вчинити — вирішують батьки або законні представники дитини.

Також є можливість вчитися в українській суботній школі в країні, де ви знаходитесь. Окремі школи співпрацюють із Міжнародною українською школою і мають можливість запропонувати своїм учням, окрім вивчення української, здобути освіту українського зразка та офіційні документи державного зразка, які підтверджують здобуті освітні рівні.

Портал "Освіторія" зібрав добірку українських шкіл за кордоном, що навчають за програмою МОН і дають можливість отримати українські документи про освіту.

Як продовжити навчання в рідній школі?

Сотні тисяч родин зараз знаходяться за кордоном, у країнах, де відвідування місцевої школи українцями є обов'язковим. Тобто навіть якщо навчальний заклад, у якому раніше навчалася дитина, запровадить онлайн-навчання, вона не зможе його відвідувати, бо в цей час буде перебувати на очному навчанні в школі приймаючої країни. Але закінчувати школу багато українців планують все ж таки в Україні. І їм не хотілося б мати пропущений рік чи два саме в українській школі.

Відповідно до статті 9 Закону України "Про освіту" загальна середня освіта може бути організована за такими формами:

• інституційна (очна: денна, вечірня);

• заочна (дистанційна, мережева);

• індивідуальна (екстернатна, сімейна, вона ж — домашня, педагогічний патронаж).

Усі ці форми є абсолютно рівнозначними.

Кiлькiсть переглядiв: 122